Wrzesień jest miesiącem, w którym cała Polska rusza do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Przedszkolaki z grupy I – SÓWKI zaopatrzone w rękawice i worki również zaangażowały się w akcję i wyruszyły na poszukiwanie śmieci do ogrodu przedszkolnego. Już od najmłodszych lat musimy wpajać dzieciom zasady proekologiczne. Naszych podopiecznych nie trzeba było długo namawiać do udziału w akcji. M. Piskorska)   

     20 września to ważny dzień dla wszystkich przedszkolaków. W 2013 toku ten dzień ustanowiono Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto popularyzuje wychowanie przedszkolne i podkreśla wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci. W tym roku obchody tego ważnego dnia odbyły się w przedszkolnym ogrodzie. Było kolorowo i bardzo aktywnie. Przedszkolaki wzięły udział w konkurencjach sportowych zorganizowanych przez swoje panie. (M. Piskorska)
   

     Piękna, słoneczna pogoda sprzyja częstemu   przebywaniu w ogrodzie przedszkolnym. Nasze maluszki kochają plac zabaw, gdzie mogą aktywnie spędzać czas biegając, wspinając się na różnego rodzaju przyrządach, huśtając się. Podczas pobytu na podwórku biorą również udział w zabawach i zajęciach proponowanych przez panie. Z zapałem rysują kolorową kredą, zbierają kasztany, by później je posegregować, policzyć.

Ostatnio po raz pierwszy maluszki „wyprowadziły” na spacer naszego przedszkolnego ulubieńca węża Bolusia. Dzieci z wielką delikatnością trzymały węża za specjalne uchwyty i uczyły się z nim chodzić.

Czas spędzony na naszym przedszkolnym podwórku dostarcza dzieciom wiele pozytywnych emocji. Ponadto podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym, dzieci nabierają apetytu, a także dotleniają organizm. Dzieci są radosne i zrelaksowane o czym świadczą poniższe zdjęcia . (M.Piskorska)

        15 i 16 września odwiedziła nas Paulina Rutowicz – instruktor tańca i choreoterapeuta. Poprowadziła z dziećmi warsztaty, które miały na celu rozwinąć wyobraźnię dzieci, pomóc im odprężyć się i zrelaksować. Dzieci rozwijały podczas warsztatów swoje umiejętności aktorskie, naśladowcze, doskonaliły umiejętność operowania głosem i intonacją . Celem warsztatów było m.in. wytwarzanie pozytywnej atmosfery, wzmocnienie relacji i postaw , możliwość doświadczenia sukcesu, praca nad budowaniem pozytywnego wizerunku własnej osoby. Ważne również było rozwijanie uzdolnień twórczych i wyzwalanie ekspresji dzieci. (Joanna Dolla- Morawiak)

     We wrześniu zawitali do nas bębniarze, aby w ramach projektu „ Bardzo młoda kultura” poprowadzić z dziećmi warsztaty bębniarskie. Każde dziecko dostało na czas warsztatów swój bęben, mogło na nim grać do woli, eksperymentować i bawić się nim. Przedszkolaki przez dwa dni doskonale się bawiły podczas zabaw umuzykalniających, improwizacji muzycznych , a nawet tanecznych. Świetnie naśladowały prowadzących warsztaty podczas grania na bębnach, odtwarzały wystukiwane rytmy. Śmiechom i wrzawie nie było końca. (Joanna Dolla- Morawiak)