Kolejny raz dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie SAPERSKA KARTKA WIELKANOCNA organizowanym przez Klub 1 Pułku Saperów w Brzegu . Kartki na konkurs zostały wykonane na zajęciach plastycznych.

15 kwietnia 2019r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, do którego  zgłoszono 150 prac z przedeszkoli i szkół podstawowych  . Każda z prac odznaczała się ciekawą formą, techniką plastyczną oraz kreatywnością w rozwiązaniu tematu konkursowego.

W kategorii PRZEDSZKOLA zdobyliśmy wszystkie nagrody ;

I miejsce - Dawid P.

II miejsce - Hania M.

III miejsce Milenka K. i Maks K.

Wyróżnienie - Gabryś M.

GRATULUJEMY!!!  (M.Palus)

XII MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

     W ostatnią środę 20 marca 2019r. odbył się już po raz dwunasty międzyprzedszkolny konkurs matematyczny skierowany do najstarszych dzieci ze wszystkich brzeskich przedszkoli. Organizatorem i gospodarzem konkursu jest corocznie Przedszkole Publiczne nr 7 Integracyjne. Zebrane reprezentacje dzieci i nauczycieli powitała wicedyrektor Maria Kwarciak, a burmistrz Jerzy Wrębiak uroczyście otworzył konkurs i obiecał dzieciom, że będzie trzymał za nie kciuki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i niecierpliwością czekały na rozwój zdarzeń, a oglądając niecodzienne pomoce matematyczne zastanawiały się do jakich zadań będą je wykorzystywały. Wszystko dobrze i wesoło się potoczyło, dzieci wspaniale bawiły się i przeżywały emocje odkrywając możliwości liczydełek, zakodowane działania i sprawdzając umiejętności matematyczne gospodarza naszego miasta, którego namówiły do rozwiązania jednego z zadań. Pan burmistrz przy pomocy małych matematyków poradził sobie doskonale! Zagadnienia matematyczne na etapie przedszkola stanowią dla dzieci niezwykły i fascynujący świat, który dzięki dziecięcej ciekawości i dociekliwości jest odkrywany i przyswajany. Poziom konkurencji był wysoki, ale wszystkie reprezentacje jednakowo stanęły na wysokości zadania. Dzieci nagrodzone zostały upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców PP nr 7 Integracyjnego i Urząd Miasta Brzeg.

                                                                                                                         Danuta Włodarczyk

FESTYN RODZINNY 2018 

 W sobotę 16 czerwca na placu zabaw przedszkola został zorganizowany Festyn rodzinny.

Festyn obfitował w różnorodne atrakcje skierowane do dzieci i rodziców. Dzieci mogły pojeździć na koniach, poskakać na dmuchanym zamku, pomalować twarze i uczestniczyć w wielu konkursach z nagrodami. Rodzice brali udział w licytacji zabawek, kosmetyków, voucherów i roślin ozdobnych, mieli możliwość skorzystania z bezpłatnej pielęgnacji dłoni, uczestniczyć w konkursach i zabawach, a wszyscy razem mogli spróbować pysznej kiełbaski, grochówki i podelektować się ciastem.

Ważnym wydarzeniem na festynie było wręczenie nagrodyzwycięscy konkursu na rozszerzenie nazwy przedszkola .

W obecności Pana Bartłomieja Kostrzewy Zastępcy Burmistrza Brzegu nagrodę otrzymała Wiktoria.  

O rozstrzygnięciu konkursu poinformowała nas Dyrektor przedszkola Pani Elżbieta Michalska. Pani Dyrektor poinformowała wszystkich obecnych ,że dla uhonorowania jubileuszu : 40 –lecie istnienia Publicznego Przedszkola nr7 Integracyjnego w Brzegu oraz 20-letniego okresu prowadzenia w przedszkolu kształcenia integracyjnego Rada Pedagogiczna , na posiedzeniu w czerwcu 2017 roku , podjęła uchwałę o uruchomieniu procedury , w wyniku której zostanie wskazaneokreślenie rozszerzające nazwę przedszkola. W ciągu 40 lat swojego funkcjonowania przedszkole wpisało się na stałe w wizerunek miasta i świadomość jego mieszkańców. Przedszkole posiada wiele atutów, między innymi bogate doświadczenie w pracy pedagogicznej i terapeutycznej, które wyróżniają je jako jedyne w mieście, niemniej jednak obecna nazwa przedszkola jest dla dzieci mało zrozumiała i odległa w swej symbolice.

Rozszerzenie nazwy o określenie bliższe i zrozumiałe, dla dziecka w wieku przedszkolnym, przyczyni się do tego, że dzieci będą bardziej utożsamiać się ze „swoim” przedszkolem, będą je identyfikować po zrozumiałym dla nich określeniu.

W drodze głosowania Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców , najwięcej punktów otrzymała propozycja rozszerzenia nazwy przedszkola - „Zaczarowany Gaj”.

Powstał również, związany z nazwą, hymn, który uroczyście odśpiewano podczas festynu.

Pogoda dopisywała, humory również, a wszystkie dzieci wyszły obdarowane drobnymi upominkami.

                                                                                                                                             D. Włodarczyk, M. Duszeńko

11 edycja KONKURSU MATEMATCZNEGO

   W Przedszkolu Publicznym nr 7 Integracyjnym zagościły dzieci ze wszystkich brzeskich przedszkoli. 20 marca 2018 r już po raz jedenasty zebrały się tu aby uczestniczyć w między przedszkolnym konkursie matematycznym. Dzieci powitała pani dyrektor Elżbieta Michalska, po czym prowadzące konkurs nauczycielki: Danuta Włodarczyk i Małgorzata Palus zaprosiły je do wspólnej zabawy z udziałem burmistrza naszego miasta pana Jerzego Wrębiaka i przewodniczącej Rady Miasta pani Barbary Mrowiec. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i niecierpliwością czekały na rozwój zdarzeń, a oglądając niecodzienne pomoce matematyczne zastanawiały się do jakich zadań będą je wykorzystywały . . Wszystko dobrze i wesoło się potoczyło – dzieci wspaniale bawiły się odkrywając możliwości liczydełek, klamerek, docierając do mety przez rozkodowanie szyfru. Matematyka na etapie przedszkola stanowi dla dzieci niezwykły i fascynujący świat zagadek, który dzięki dziecięcej ciekawości i dociekliwości jest odkrywany i nieustannie poszerzany o nowe umiejętności. W konkursie wykorzystano elementy metody Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej oraz pomysły własne nauczycielek w zakresie treści zadań i przygotowanych pomocy dydaktycznych. Dzieci nagrodzone zostały upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców PP nr 7 Integracyjnego i Urząd Miasta Brzeg. Danuta Włodarczyk